Esimese astme koolitus 2020

Esimesed sammud teel vabatahtliku merepäästja tunnistuse saamisele viivad esimese astme koolitusele.
Küllap igaühel meist oli enne vabatahtlikuks merepäästjaks saamist soov anda oma panus mere-elu ohutumaks muutmisesse ja tahtmine appitõtata juba juhtunud õnnetusse sattunutele. Esimese astme merepäästja koolituselt saame oskused ja teadmised, kuidas võimalikult hästi ohtlikus ja keerulises situatsioonis toime tulla.
Iga selline esimese astme koolitus on erinev, igaühel meist on sealt saadud mälestused, mida meenutada, mida edasi anda:
- Teil oli tuulevaikne? Igav, meil peksis laine parveni ujumisel korralikult üle pea.
- Me ujusime pea miili vastulainet enne, kui parveni saime.
- Me olime kolmeteistmekesi kümne inimese parves. Poole kolmest öösel saime maale tagasi.
- Mind tõmbas koolitaja kolm korda vee alla enne kui nägi, et ma ei lähe närvi ja läks teisi kollitama.
- Pane merele minnes vest selga! Ma tean, kuidas on külmas vees vesti selga panna: meil esimese astme koolitusel visati hommikuujumise ajal vestid vette, pidime külmas vees need selga panema. Mõne minutiga käed värisesid nii palju, et üsna võimatu oli klambreid kokku saada.
Lugusid on sama palju, kui inimesi.
SOLAS, enesepääste, JRCC, SMC, OSC, Merevalvekeskus, VHF kanalid 16 ja 69, tel 6191224, otsingud avamerel, otsimismeetodid, SAR, esmaabi andmine, SRU, paalisõlm, erinevate päästevahendite kasutamine, baasteadmised meresidepidamisest ning mereohutuse tagamisest, soodisõlm, õigesõlm, rehvisõlm, pinnaltpääste, triaaž, pukseerimise viisid, hansalaud... uusi teadmisi ja oskusi saame palju.
Üks meie vabatahtlik merepäästja tegi videokokkuvõtte eelmise aasta lõpul toimunud esimese astme koolitusest. Saate väikese sissevaate koolitusel kogetusse.
Video: Karl Seegel